سرانجام پروژه |تیمون (Tmon) و گوچپن (Qoojpn) چه شد؟ + آیا این پروژه ها کلاهبرداری هستند؟

پروژه تیمون و گوچپن tmon & qoojpn

در دنیای امروز که مدام در حال پیشرفت می باشد و هر روز شاهد فناوری های جدیدی هستیم، یک موضوع دیگر نیز بهمان شکل در حال بروز رسانی است و آن راههای سواستفاده از این تکنولوژی هاست.

یکی از این موارد جدید که در دهه اخیر رشد چشم گیری داشته و نیز به مرور بیشتر از آن خواهیم شنید موضوع ارزهای دیجیتال یا ارزرمزهاست. ماهیت رمزارزها بر این اساس بوجود آمد تا از طریق شبکه های بلاکچین بتواند به اهدافی مانند حذف کردن واسطه ها در تبادلات مالی، صرفه جویی در هزینه تراکنش ها و سهولت استفاده از آن برسد. از آنجایی که پیگیری در این شبکه تقریبا غیرممکن است و احراز هویت در این شبکه وجود ندارد(مگر اینکه توسط دولت ها مجبور به این فرایند شد)، علاوه بر همه این اهداف خوب و راهگشا می تواند بستری باشد برای انجام رساندن فعالیت های مخرب مالی مانند کلاهبرداری ها.

در سال های اخیربسیاری از این پروژه های مخرب و کلاهبردار بوجود آمده و با سواستفاده از کاربران باعث شدن تا مبالغ زیادی از دست برود. بعنوان مثال می شود به نمونه هایی مانند یونیک فایینس، ترون سان، سایتهای مدعی دوبله کردن سرمایه و ... اشاره کرد.

دو پروژه اخیر که این روزها سر و صدای زیادی در بین کاربران مخصوصا کاربران ایرانی ایجاد کرده اند بنامهای تیمون و گوچپن (Qoojpn) هستند.

شرکت tmon کلاهبرداری نیست!

شرکت Tmon به آدرس اینترنتی www.tmon.co.kr یک غول تجارت الکترونیکی است که در کره مشغول به فعالیت می باشد که حوزه کاری آن مانند آمازون و دیجی کالا می باشد. که پروژه تیمون با سواستفاده از نام تجاری و فعالیت این شرکت اقدام به جذب سرمایه های زیادی کرده است و به بهانه خرید و فروش های سوری دارایی های افراد را به چالش کشیده است.

این شرکت معتبر فروشگاه اینترنتی یعنی Tmon دارای اپلیکیشن رسمی نیز می باشد که می توان از فروشگاه گوگل دانلود کرد.

دانلود اپلیکیشن شرکت Tmon در گوگل پلی

پروژه تیمون چگونه کار میکند؟

روش کار در این پروژه به این شکل است که عضو جدید ابتدا از طریق لینک رفرال یک عضو قدیمی وارد سایت شده و ثبت نام  میکند. در پروژه تیمون حداقل واریزی برای شروع فعالیت 100 دلار است که آن را از طریق پرداخت به روش تتر (usdt) واریز میکنند.

بعد از اینکه واریز اولیه صورت گرفت کاربران می توانند شروع به کار نموده و معاملات سوری را روزانه ثبت نمایند تا از این طریق به اصطلاح کسب درامد کنند.

در این پروژه علاوه بر این معاملات سوری به روشهای دیگر نیز می توان کسب درآمد کرد مانند گرفتن زیرمجموعه. این پروژه (تیمون) به مناسبتهای مختلف کاربران را ترغیب میکند تا میزارن سرمایه گذاری خود را ارتقا بدهند و تتر بیشتری وارد این مجموعه نموده تا درامد بیشتری کسب کنند. بهمین منظور لول بندی یا سطح بندی های مختلفی برای روند کار وجود دارد تا بتوانند Grab های بیشتری در یک روز ثبت کنند و پول بیشتری در بیاوردند.

سرانجام پروژه تیمون

در هفته های اخیر وقتی اعضای بسیاری با قولهای پولدار شدن سریع وارد این مجموعه های شدند کم کم گویا سایت به این فکر افتاد که وقت آن رسیده تا پولها را برداشته و سایت را ببندد.

بهمین منظور ابتدا برداشتها بسته شد به بهانه تعمیر سایت. سپس قول افزایش درامد به کاربران داده شد تا پول بیشتری واریز کنند. سپس سرگروهها به افراد قدیمی گفتند که از واریز سرمایه جدید خودداری کنند و فقط اعضای جدید بیاورند تا از زیرمجموعه گیری درامد کسب کنند (که خود این مطلب نیز جای سوال دارد که وقتی خودشان از ورود سرمایه خودداری میکنند چرا دیگران را ترغیب به این کار میکنند!) و سپس سایت برای دفعات متعدد از دسترس خارج شد و الان هم سایت پرداختی ندارد.

متاسفانه با بررسی یکی از کیف پولهای تتر این پروژه بر بستر TRC20 می توان دید که هنوز هم بسیاری از افراد به این کیف واریزی دارند حال آنکه نمیتوان خروجی از این سایت داشت.

خلاصه مطلب

سخن انتهایی این که این پروژه ها معمولا دو اتفاق را برای کاربران به وجود میاورند. یک اینکه کسانی در ابتدای کار وارد این پروسه شده و با زیرمجموعه گیری و اصطلاحا سرشاخه شدن افراد بسیاری را وارد این مجموعه میکنند و درامد بالایی بدست می آورند و گروه دوم افرادی که پول زیادی را از دست میدهند و نتیجه ای از این سرمایه گذاری بدست نمی آورند. 

برای آشنایی بیشتر با سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال می توانید این مطلب از سایت رو مطالعه کنید.