دامیننس تتر چه معنی دارد؟ + آیا این نمودار میتواند هشداری برای |آلت کوین ها باشد؟

دامیننس تتر چه معنی دارد؟ + آیا این نمودار میتواند هشداری برای آلت کوین ها باشد؟ راحت حق

در مبادلات بین رمزارزها این نیاز احساس شد که یک کوین با ارزش ثابت باید وجود داشته باشد تا در اکثر مواقع بتواند ارزش دارایی ها را ثابت نگه دارد. به همین جهت استیبل کوین ها ایجاد شدند.

تتر (usdt) چیست؟

تتر یکی از محبوبترین و معروفهای استیبل کوینها هست که در بازار رمرازها توسط مبادله رمزنگاری بیت فینکس BitFinex توسعه یافت. ارزش این توکن ها همیشه یک دلار آمریکا هستند که این موضوع باعث میش ود تا این ارز همیشه قیمتی ثابت داشته باشدو نوسان قابل توجهی نکند.

آیا ارزش استیبل کوین ها همیشه ثابت هستند؟

لازم به گفتن این نکته است که ارزش این استیبل کوینها مانند تتر با نوسانهایی که ارزهای فیاتشان که پشتیبان آنها هستند دارند می تواند نوسان داشته باشند. بعنوان مثال وقتی ارزش دلار آمریکا که پشتوانه استیبل کوین تتر است بالا میرود ارزش یک تتر هم بالا می رود. مثلا افزایش قیمت دلار از 30هزار تومن به 32هزار تومن یاعت افزایش قیمت تتر به ریال هم می شود.

دامیننس تتر یعنی چه؟

ترجمه لفظی دامیننس یعنی تسلط و دامیننس تتر یعنی تسلط و سهم ارز تتر در بازار کل رمزارزها. وقتی می گوییم دامیننس تتر افزایش میابد یعنی تسلط تتر در بازار بیشتر می شود یعنی می توان این برداشت را داشت که معامله گران بیشتر به این سود گرایش دارند که ارزهای دیگر را به تتر تبدیل کنند و وقتی میگوییم دامیننس تتر رو به کاهش است یعنی تسلط تتر در بازار رو به کاهش است بنابراین کاربران تمایل دارند ارزهای دیگر را در ازای تتر داشته باشند.

دامیننس تتر چطوری بدست می آید؟

دامیننس تتر حاصل معادله ریاضی است به این صورت که از حاصل تقسیم ارزش بازار تترها بر کل ارزش بازار بدست می آید.این حاصل تقسیم را می توان بصورت نمودار در تریدینگ ویو (TradingView) دید که با نماد USDT.D نمایش داده می شود.

دامیننس تتر با بیت کوین چه ارتباطی دارد؟

با توجه به توضویحات بالا متوجه شدیم که وقتی دامیننس تتر بالا یا پایین می آید یعنی معامله گران بین تتر و ارزهای دیجیتال دیگر سوئیچ می کنند. وقتی دامیننس تتر بالا می رود تمایل به فروش بیت کوین یا سایر الت کوین ها بیشتر می شود و برعکس.

وقتی ما دامیننس بیت کوین و تتر را مورد تحلیل قرار می دهیم دید بهتری نسبت به موقعیت بازار بدست می آوریم. وقتی دامیننس بیت کوین افزایش می یباد یعنی سرمایه گذاری در بیت کوین بیشتر شده و دامیننس تتر کاهش می یابد.

تحلیل فعلی دامیننس تتر چه می گوید؟

همانطور که در نمودار دیده می شود دامیننس تتر در موقعیت مهمی قرار گرفته است. اگر بتواند خط روند را به سمت بالا بشکند می تواند با افزایش این تسلط باعث فروش در الت کوینها شود و برعکس اگر بتواند به سمت پایین بیاید می تواند باعث رونق بیشتر بیت کوین و سایر آلت کوین ها مانند اتریوم، بایننس کوین، ریپل، کاردانو، شیبااینو، دوج کوین و بقیه آنها شود.

خلاصه مطلب

در این مقاله دامیننس تتر (USDT dominance) را مورد بررسی قرار دادیم و رابطه آن را با کلیت بازارذکر کردیم. در حالت کلی می توان از دامیننس تتر و بیت کوین برای تحلیل بهتر و دید بهتر نسبیت به بازار اسفاده کرد و نتایج بهتری در تحلیل خود داشت. این نوشته در سایت راحت حق یک توصیه مالی نمی باشد.

برای توصیحات بیشتر در مورد دامیننس و دامیننس بیت کوین می توانید به این مطلب مراجعه کنید.