صرافی هات بیت (Hotbit) چرا بسته شده؟ + ثبت نام در صرافی هات بیت | صرافی هات بیت برای ایرانیان چطور است؟

صراف هات بین چرا بسته شد؟

با گسترش رمزارزها و توجه کاربران بیشتر به این حوزه ، این نیاز به وجود می آید که بتوان در یک صرافی مناسب راحت و آسان معامله خود را انجام داد. پلتفرم های زیادی در دنیا وهمینطور در داخل کشور وجود دارند که می توان از آنها برای معاملات استفاده نمود که یکی از آنها صرافی هات بیت است که محبوبیت زیادی در بین ایرانی ها هم دارد.

معامله در هات بیت

صرافی بین المللی هات بیت یکی از صرافی هایی است که می شود از آن برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کرد که این صرافی در سال 2018 در کشور هنگ کنگ ثبت شده است و هم اکنون دفتر این صرافی در شانگهای و تایپه قرار دارد. این صرافی قابلیت معامله تقریبا 2600 ارز را دارد و همینظور از زبانهای مختلفی پشتیبانی می کند.

مزایای صرافی هات بیت

  1. یک پلتفرم بین المللی با بیش از 900هزار کاربر
  2. کارمزد منطقی برای معاملات
  3. وجود بسیاری از آلت کوین ها
  4. اپلیکیشن معاملاتی برای اندروید و آیفون
  5. بازارهای اسپات و صندوق های ETF هم دارد

امنیت هات بیت چطوره؟

این صرافی در 29 آوریل پارسال یعنی سال 2021 بخاطر هک شدن همه فعالیتهای خود را متوقف کرد. در این هک که البته هکرها نتوانستند به وجوه افراد دسترسی پیدا کنند اما توانستند اطلاعات کاربران مثل ایمیل و تفن را استفاده و برداشت کنند.

این صرافی آنلاین امینت های بالایی دارد مثل فایروال چندین سطحی، کیف پول سرد و احراز هویت دو مرحله ای برای بالا بردن سطح امنیتی کاربران.

هات بیت با ایرانیان کار می کند؟

این صرافی نیاز به احراز هویت ندارد و می توان بدون احراز هویت برداشت کرد اما با وجود اینکه در توضیحات این سایت کشور ایران جزو کشورهای تحریمی می باشد ولی ایرانیان کماکان می توانند به این سایت دسترسی داشته باشند. با توجه به توضیحات این سایت مبنی بر بودن ایران در لیست کشورهای تحریمی این سایت، کاربران ایرانی هات بیت باید متوجه این ریسک باشند.

صرافی هات بیت چرا بسته شده؟

هفته پیش صرافی انلاین هات بیت در بلاگ خود متنی را منتشر کرد مبنی بر اینکه تا اطلاع ثانوی که مشخص نیست تمامی خدمات خود را بسته نگه میدارد. در این خبر که می توانید متن اصلی آن را از این لینک مشاهده کنید، نوشته شده که بخاطر فعالیت های مجرمانه یکی از کارمندان سابق منجر به این اتفاق شده ست که تاکید شده این رفتار خلاف اصول هات بیت و بدون اطلاع ایشان رخ داده است. در این پیام همینطور آمده است که هنوز مشخص نیست که صرافی هات کی باز می شود و از زمان بازشدن این صرافی اطلاعیه ای منتشر نشده است. در روند بسته شدن سایت همه معالات باز بسته شده اند که البته صرافی گفته است پس ار بازگشایی که تاریخ آن مشخص نیست برنامه جبران خسارت خواهد داشت.

خلاصه مطلب

در این مطلب صرافی بین المللی معرفی شد. مزایای این صرافی گفته شد و درباره ریسک این صرافی برای کاربران ایرانی مطالبی نوشته شد. این صرافی اخیرا تمام معاملات خود را تعطیل کرده که در این مقاله دلیل این را مورد بررسی قرار دادیم و در مورد جبران خسارت معاملات این صرافی پس از بازگشایی گفته شد.