قیمت طلا ریزش کرد + سایت |کیتکو درباره طلا چه می گوید؟

قیمت طلا ریزش کرد

همانطور که در تحلیل هفته قبل طلای جهانی که می توانید از این لینک مشاهده کنید، گفته شد طلا در محدوده مقاومتی قرار داشت و همینطور همزمان اخباری که مبنی تقویت دلار آمریکا منتشر شد که باعث ریز قیمت طلا شد. رابطه شاخص دلار با طلا به این شکل هست که این دو با هم رابطه معکوس دارند و چون شاخص دلار آمریکا به سقف 20 ساله خودش رسید باعث ریزش طلا به 1747 هزار دلار شد.

در هفته های پیش رو نیز معاله گران یه نگاهشان به تصمیماتی است که فدرال رزرو خواهد گرفت مبنی بر افزایش یا کاهش نرخ بهره که همین امر می تواند باعث ریزش بیشتر طلا و یا تغییر جهت طلا شود.

سایت کیتکو طلا رو صعودی کرد یا نزولی؟

نظر فعالان حرفه ای بازار درباره طلا

در نظرسنجی این هفته سایت معتبرkitco ظاهرا اغلب معامله گرا حرفه ای نسبت به قیمت طلا نگاه ریزشی دارند. این هفته یازده فعال حرفه ای در نظرسنجی شرکت کردند که از بین آنها 55درصد طلای جهانی را نزولی، 18درصد بازار را صعودی و 27درصد بازار را متعادل بر شمردند.

نظر معامله گران خرد بازار طلا

این نظرسنجی از 709نفر شرکت کننده بصورت آنلاین انجام شد که در آن 19درصد بازار طلا را نزولی، 46درصد صعودی و 35 درصد هم رنج متصور شدند.

این هفته چه خبر مهمی برای طلا داریم؟

این هفته خبر FOMC که خبر مهم فدرال رزرو است را داریم که در خصوص نرخ بهره و تورم می باشد و می تواند بیانگر آن باشد که چرا سرعت افزایش نرخ بهره کاهش پیدا میکند؟ اگر فدرال رزرو نرخ بهره را در ابعاد کوچیکتری رشد دهد که باعث کاهش ارزش دلار و اگر ایت نظر تغییر پیدا کند می تواند مجدد باعث تقویت شاخص دلار آمریکا شود. همانطور که قبلا اشاره شد در صورت تغییر شاخص دلار بخاطر رابطه اش با طلا، این خبر می تواند برای معامله گران طلا حائز اهمیت بالایی باشد.

چکیده مطلب امروز

در این نوشته نگاهی داشتیم بر رابطه طلا و دلار, علت ریزش طلا، نظرات کاربران در مورد طلا (GOLD) و همینطور خبر مهمی که این هفته می تواند روند معاملات طلا را تغییر دهد یا به مسیر نزولی فعلی ادامه دهد.