جایگاه شیبا در کوین مارکت (CoinMarketCap) تغییر کرد + آیا |شیبا ارز آینده داری است؟

آینده-ارز-شیبا-راحت-حق.jpg (1340×919)

شیبا چیست؟

در دنیایی که زندگی می کنیم روز بروز تکنولوژی های جدید پا به عرصه ظهور می گذارند و البته با آمدنشان زندگی را راحت تر می کنند. تکنولوژی بلاکچین یکی از آن تکنولوژی هایی است که با آمدنش توانشته تحولی شگرف در دنیای دیجیتال بوجود بیاورد. یکی از شاخه های این تکنولوژی رمزارزها هستند که بر بستر بلاکچین ایجاد شده اند و این روزها نقش بزرگی در اکثر کشورها دارند.

رمزارز یا ارز دیجیتال چیه؟

رمزارزها، یک نوع ارز هستند که بر پایه محاسبات ریاضی ایجاد شده اند و معمولا هر کدام در یک پروژه خاصی و برای یک منظور و هدف ویژه ایجاد می شوند.

بعد از پررنگ تر شدن ارزهای دیجیتال در دنیا علاوه بر ارزهای مشهور مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و ... ارزهای دیگر نیز بجود آمدند که هر کدام اهداف خاص خود را دنبال می کنند. در این بین ارزهایی هم با نام میم کوین ایجاد شدند که گاهی بعنوان فان بودند اما در طی مسیر خود حتی به قیمتهای خوبی رسیدن مانند (دوج کوین) و (شیبا) اینو.

شیبا اینو چطور بوجود اومد؟

شیبا اینو اولین بار در سال 2020 توسط فرد ناشناسی با عنوان ریوشی بوجود آمد. شیبا بر بستر اتریوم بود و چون از خودش بلاکچین اختصاصی ندارد به آن توکن گفته می شود.

شیبا اینو shiba inu این روزها از اقبال بیشتری بین مردم برخوردار شده و نیز بسیاری از صرافی ها و سازمان و شرکتها آن را به رسمیت شناخته و آن را پذیرش کرده اند. صرافی هایی چون بایننس و کوین بیس، هات بیت، یون سواپ و ... این رمزارز را در اختیار معامله گران قرار داده اند تا انها بتوانند راحت این توکن را خرید و فروش کنند.

از طرف دیگر بسیاری از فروشگاهها این ارزرمز را در سامانه خود می پذیرند و در درگاه های پرداخت خود استفاده میکنند که همین باعث معتبر شدن بیشتر این میم کوین شده است.

شیبا دیگه چی داره؟

پروژه شیبا اینو همچنین صرافی غیرمتمرکز خود را دارد و همینطور بخش متاورس خود را راه اندازی می کند.

در سایت رسمی کوین مارکت کپ جایگاه شیبا اینو با افزایش قیمتی که این روزها داشت بالاتر رفته و توانسته است از نظر ارزش بازار بالاتر از ترون قرار بگیرد. این پیشرفت در ارزش بازار را می توان به اتفاقهای مثبتی که در پروژه افتاده است نسبت داد. همینک شیبا اینو در جایگاه پانزدهم سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. شیبا اینو همچنین روند توکن سوزی خود را افزایش داده است و این روزها تعداد بیشتری از این ارز سوزانده می شود.

شیبا برای سرمایه گذاری چطوره؟

سوالی که مطرح است این این است که آیا شیبا ارز آینده داری است و ایا می شود آن را برای سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب کرد؟

پاسخ این سوال به استراتژی های هر شخص بستگی دارد و نگاه فرد به مورد سرمایه گذاری. شیبا اینو در کوتاه مدت نوسانات بسیار بزرگی داشته است و همینک نیز از قله قیمتی خود فاصله زیادی دارد. هیچوقت نمی شود روند یه سهم را پیش بینی نمود اما تحلیل بسیاری از تحلیل گران مبنی بر ان است که با توجه به اتفاقهایی که در پروژه درحال انجام است، روند صعودی شیبا می تواند در آینده نیز ادامه داشته باشد.

خلاصه مقاله

در این مقاله کوتاه، تاریخچه مختصری از ارزرمزها و شیبا اینو بیان شد و اتفاقهای فاندامنتالی که باعث بالارفتن رتبه آن در سایت کوین مارکت کپ بررسی شد. شیبا اینو اگر بتواند به همین روند ادامه دهد و در توکن سوزی و توسعه پروژه خود موفق باشد می تواند قله های قبلی خود فتح کند و روند قیمتی مثبت خود را ادامه دهد.

این متن که توسط حمید راحت حق تهیه شده است نظر شخصی بوده و توصیه مالی نمی باشد.