پیش بینی قیمت طلا + قیمت *طلا رو به افزایش است یا کاهش

روند چند ماهه طلا چطور بود؟

قیمت طلای جهانی در سه ماهه ابتدایی سال 2022 بالاترین رقم خود را تجربه کرد که یکی از عوامل بالا رفتن قیمت را می توان جنگ بین روسیه و اوکراین بیان کرد. چون طلا بعنوان یک کالای بادوام در چنین مواقعی بعنوان یه سرمایه با ارزش به حساب امده و نظر سرمایه گزاران را جلب می کند.

بعد از در روند نزولی قرار گرفت و در روزهای اخیر به مناطق حمایتی 1720 – 1725 رسیده است. با توجه به شاخص های بررسی شده می توان به این نتیجه رسید که اشباع فروش در این نواحی قابل مشاهده است. اما برای اینکه این فلز گرانبهای طلایی بتواند خریداران را مجاب به ورود کند باید نشانه های صعود دیده شود. از ان جایی که این نماد بازار جهانی علاوه بر مباحث تکنیکالی دستخوش مباحث فاندامنتالی نیز هست(بیشتر از ارزها) باید دید که آیا این نشانه ها از این دو بخش به عنوان سیگنال خرید به خریداران و سرمایه گذاران داده می شود یا خیر.

در این بین نیز این احتمال وجود دارد که با کاهش قیمت و شکست نواحی حمایتی قیمت طلا به محدوده های 1708 دلار نزول داشته باشد. در این صورت می توان گفت که با این کاهش قیمت طلای جهانی می تواند قیمت 1700 دلاری را نیز ببیند که این قیمت در حدود 1676 دلار کف قیمتی طلا سال 2021 بوده است.

طلای جهانی این هفته چگونه خواهد بود؟

هم اکنون (در لحظه نگارش این متن) قیمت لحظه ای طلا محدوده 1728 دلار می باشد.

در این بین باید دید که ایا طلا راحت می تواند خریداران را به بازار وارد کند و باعث افزایش قیمت شود یا خیر که در اینصورت حمایت های 1800 , 1825  و 1850 در پیش رو خواهد بود.

در این نوشته راحت حق، نگاهی به نماد طلای جهانی داشتیم و مقاومتها و حمایت های پیش رو را بررسی نمودیم. باید منتظر بود و دید که آیا خرید طلای جهانی در نقاط فعلی می تواند نظر معامله گران باشد یا نه.